MADGRUPPE 5 dele, "Talavid" Carl Malmsten, Waggeryds møbelfabrik.
263800. MADGRUPPE 5 dele, "Talavid" Carl Malmsten, Waggeryds møbelfabrik.
Bord med to tillægsplader, højde 74, diameter 105, plader 105x29,5-55 cm. Bordet uden synlige stempler.
Fire stole, stofbetrukket sæde, stemplet nedenunder.
Lakeret lysegrå.
Slitage, slidte hjørner, mærker. Bordet med gulnet plade.
Lakeret lysegrå.