LANDKANDE, blik, uidentificeret mester, 1800-tallet.

263469. LANDKANDE, blik, uidentificeret mester, 1800-tallet.

1/2 kande. Dateret 1827.
Låg med portræt af kong Karl XIV Johan (1763-1844) og dronning Desideria (1777-1860).
Højde ca. 20,5 cm.

Slitage, ridser, stød.

Få foretaget en gratis vurdering!

1/2 kande. Dateret 1827.
Højde ca. 20,5 cm.

Slitage, ridser, stød.

Antal besøg: 1.357