LUGTDÅSE, sølv, Rokoko, Danmark, 1700-tallet.

263289. LUGTDÅSE, sølv, Rokoko, Danmark, 1700-tallet.

Dekor af rocailler, blomster og løv. Balsam skjul. Lågknop med krone. Indvendigt forgyldt. Højde 7 cm.

Dateret i 1800. Have på.

Få foretaget en gratis vurdering!

Dateret i 1800. Have på.

Antal besøg: 1.898