Antik spejl, sølv, ca. 1845, England.

2628591. Antik spejl, sølv, ca. 1845, England.

Antik spejl fra omkring 1845, sølv, stemplet med et løvehoved, en stridende løve, dronning Victoria og årets bogstav (K).
Mål: H. 28,5 cm, B. 14 cm.
Vægt med spejl ca. 370 gram.

Aldersrelateret stand med brugsspor, revner og buler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Mål: H. 28,5 cm, B. 14 cm.
Vægt med spejl ca. 370 gram.

Antal besøg: 215