LOFTSLAMPE i glas og metal, funktionel. Første halvdel af det 20. århundrede.
262638. LOFTSLAMPE i glas og metal, funktionel. Første halvdel af det 20. århundrede.
Med metalramme og glaskop, tre lysegule dele og tre cirkulære glasplader i klart glas.
Højde 10 cm.
Diameter 55 cm.
Samlet højde ca 70 cm.
El ikke funktionstestet.
Der mangler formentlig en gul glasdel.
Der medfølger en ekstra glasplade med ætset dekoration.
Brugstilstand.
Nogle Kantstødt.
Stum.
Højde 10 cm.
Diameter 55 cm.
Samlet højde ca 70 cm.
El ikke funktionstestet.
Brugstilstand.
Nogle Kantstødt.
Stum.