262637. LÆNESTOL MED FODSTAD, justerbar ryg, Danmark.
Lænestol i poleret eg med nakkestøtte og polstrede armlæn Skammel i mørkbejdset træ, der fungerer som opbevaring, polstret sæde Ryghøjde hævet 112 cm Ryghøjde, foldet ned 98 cm Bredde 71 cm Taburet, højde 40 cm, længde 50 cm, bredde 40 cm Produktion mærket med etiket.
Brugsslitage, ridser Polstring plettet og ødelagt Lænestol og skammel i samme stof men af forskellige træsorter.