SPÆNEPISTOL, enklere fremstilling, ca. 1850.

2621654. SPÆNEPISTOL, enklere fremstilling, ca. 1850.

Længde ca. 51 cm, kaliber ca. 12 mm.
Muligvis smålandsk faktorarbejde.

Brugsslitage. Ladestik mangler. Krydsskrue skiftet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 837