261895. L. EKEMAN-ALLESON. "FARVELITOGRAFI STOLT SARIDAN HORSE" Omkring 1860, yngre indrammet, signeret.
Stort farvet litografi fra omkring 1860/1870. Originalen er "trukket fra livet" af Rudolf Kuntz (1797 - 1848). Ramme: 57,5 x 52,5 cm.
Ark i rigtig god stand, rammestang med de mindste ujævnheder.