PENGESÆK i støbejern, reproduktion, 20. århundrede.
261163. PENGESÆK i støbejern, reproduktion, 20. århundrede.
Mekaniseret fugl fodrer kyllinger Højde cq 15 cm Længde ca. 21 cm Stemplet gengivet fra originalen i samlingen fra The Book of Knowledge, Pat 23. januar 1883.