FOOD SERVICE, 58 dele, "Shakespeare Land", Myott Son & Co, Hanley, England, første halvdel af det 20. århundrede.
261070. FOOD SERVICE, 58 dele, "Shakespeare Land", Myott Son & Co, Hanley, England, første halvdel af det 20. århundrede.
12 middagstallerkener, diameter 25 cm.
12 dybe tallerkener, 25 cm.
12 starttallerkener, 20 cm.
12 tallerkener, ca 18 cm.
6 serveringsfade: 37 x 29 cm, 31 x 25 cm, 2 stk 26,5 x 20,5 cm og 2 stk 21,5 x 14 cm.
2 serveringsskåle: 26 x 20 cm og 23 x 17,5 cm.
1 gryde: højde 9 cm, diameter 18,5 cm.
1 kande: højde 13 cm.
Mindre Brugsslitage, enkelte krakeleringer og enkelte Kantstødt.
12 dybe tallerkener, 25 cm.
12 starttallerkener, 20 cm.
12 tallerkener, ca 18 cm.
1 kande: højde 13 cm.