2607007. HEINZ ROBERT SCHUBERT. Maleri, uden titel.
Heinz Robert Schubert (1912-2001), Maleri, Uden titel, Olie på lærred. Repræsentation af et interiør med en gruppe mænd ved bordet, der spiller kort, signeret nederst til venstre, 79x68,5cm (61x49cm).