260512. Sæt PORCELÆN og GLAS, 6 dele.
2 vaser i glas, højde 20,5 - 24 cm.
2 vaser i porcelæn, højde 21 - 25 cm.
1 skål med hanke og låg, diameter 22 cm.
1 opbevaringsboks, højde 5 cm.
(8 dele inklusive låg).
Brugsslitage, mindre Kantstødt, skål med reparation ved mundingen, krakelering.
(8 dele inklusive låg).