GRYDESKAB, et par, sengustaviansk stil, 18/1900-tallet.

260207. GRYDESKAB, et par, sengustaviansk stil, 18/1900-tallet.

Hvid marmorplade, messingbeslag. Låger og skuffer. Længde 52, bredde 38, højde 73 cm.

Slid, grovere stedvis. Der mangler et beslag. Mindre skader og blå mærker på benene. Mindre ridser.

Nøgler mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgler mangler.

Antal besøg: 1.801