KEYBOARD "MARIA FLAP", Bruno Mathsson for Firma Karl Mathsson 1962. Mærkemærket.

260159. KEYBOARD "MARIA FLAP", Bruno Mathsson for Firma Karl Mathsson 1962. Mærkemærket.

Benstativ på bøg med teak toppe. Bredde 90, længde 19,5-279 cm (4 slag á 66 cm), højde 73 cm.
Modellen blev designet i 1936.

Brugsslitage, ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage, ridser.

Antal besøg: 2.811