2601079. Service. Riviera Rörstrand. 57 dele.
Middagsservice med blomstermønster og forgyldt kantdekoration, stemplet Rörstrand. "Riviera" blev fremstillet mellem 1939 og 1952. Motivet er trykt på porcelænet 12 tallerkener, diameter 24,5 cm 12 dybe tallerkener, diameter 23,5 cm 10 tallerkener, diameter 20,5 cm 12 tallerkener. diameter 17,5 cm 3 serveringsfade, diameter 34 cm, 28,5 cm, 23 cm 2 serveringsfade med kroge, diameter 22 cm 2 serveringsfade, længde 26 cm og 24 cm Sauceskål, højde 9 cm Kande, højde 16 cm.
Flødekande højde 7 cm "Linda" Rörstrand Fad blomstermotiv Gefle diameter 25 cm.
Brugsslitage. Et par Kantstødt på kanten. Bakken er beskadiget i kanten. Kande med Kantstødt i tuden.