Lounge sofa model 620. Design 1962. Skaller i sortlakeret glasfiber, hynder med dunfyld og betræk i sort læder. H. 71, B. 153, d. 77 cm. markeret på bagsiden.
God stand med lette brugsspor i forhold til alder. Delvis lette lakridser.