A MACINTYRE & CO MOORCROFT MEMORANDA PLATE, REGISTRERINGSMÆRKER.
2592424. A MACINTYRE & CO MOORCROFT MEMORANDA PLATE, REGISTRERINGSMÆRKER.
cremeglaseret med pink midte, 9,5 cm x 15 cm, trykte og påtrykte mærker, en hvidglaseret lignende, umærket, 8 cm x 12 cm, en victoriansk underkop trykt med Hunstanton Pier, 12 cm i diameter, en anden 'A Present From Ramsgate', 11,5 cm, og et Sunderland cylindrisk krus i lyserød glans, tidligt i det 19. århundrede, malet med blade, 7 cm højt (5).
Memorandaplader, både afhuggede, plettede og slidte, de første, skøre, underkopper, mærket og med slid, krus, med brugsspor.