SEKRETÆR, anden halvdel af 1800-tallet.

259223. SEKRETÆR, anden halvdel af 1800-tallet.

Skriveklap med indvendigt skuffebeslag, låge, ahornrum fås. 4 større skuffer. Nøgleplader i præget læder. Skuffeknopper ben.
Højde 136, længde 106, bredde 46 cm.

Proviniens; ejendom efter kunstneren Wanja "Nones" Håkansson, Götene.

Slitage, tørre revner, løse knogler, skader, en kasseknop mangler.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Leiflers Auktionshus
Antal besøg: 776