259211. SENGESOFA/DAGSENGE, imiteret læder/tekstil, senere del af det 20. århundrede.
Kan forlænges og danner en dobbeltseng 200x155 cm .. Ikke udfoldet, længde 200, bredde 82 cm.
Proviniens; ejendom efter kunstneren Wanja "Nones" Håkansson, Götene.
Slitage, tilstedeværelse af pletter, mindre skader.