259012. KAFFESKERE, 8 stk, sølv, bl.a. Eric Nordin, Sundsvall, 1843 og Arvid Öhrn, Gävle, 1843. 1800-/1900-tallet. Vægt 121 gram.
1 kaffeske, Anders Öhrn, Gävle, 1853.
1 kaffeske, Eric Nordin, Sundsvall, 1843.
1 kaffeske, stemplet "EJ", Gävle, 1860.
2 kaffeskeer, Otto Wilhelm Kjellberg, Västerås, 1870.
3 kaffeskeer, stemplet "KGM", Uppsala, 1905.
1 kaffeske, utydelige stempler.
Længde 13 - 16 cm.
Mølleslitage, ridser, mærker, 1 ske med knækket klinge. Gravering.