MARIA ADLER-NADAS. Malerier, blomsterstilleben.

2589549. MARIA ADLER-NADAS. Malerier, blomsterstilleben.

Maria Adler-Nadas (f. 1939), maleri, olie på lærred, stilleben med blomster. Skildring af en blomsterbuket med en bærvin og en hvedestængel i en prydvase og en sommerfugl, signeret nederst til højre, 84x74,5 cm (69x49cm).

Ikke testet uden for boksen.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ikke testet uden for boksen.

Antal besøg: 1.458