ET MANTELUR i EG.

ET MANTELUR i EG.
2587734. ET MANTELUR i EG.

Et kappeur i egetræ med metalrillet søjleudsmykning og messingglaseret frontdør. Lavet af Sessions Clock Co., Forestville.Conn.USA. En otte dages strejke, en halv times strejke og katedralens gongklokke Messingbevægelse. Pendul men ingen nøgle. Højde 26cm x Længde 24cm x Dybde 15,5cm.

Almindelig slitage, fungerer på tidspunktet for katalogisering.

Nøgler mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!
2587734. ET MANTELUR i EG.

Nøgler mangler.

Antal besøg: 484