SPISEGRUPPEN, 7 dele, dele, teaktræ, Ulferts, Tibro, anden halvdel af det 20. århundrede.
258618. SPISEGRUPPEN, 7 dele, dele, teaktræ, Ulferts, Tibro, anden halvdel af det 20. århundrede.
Spisebord med to tillægsplader, bordlængde 135, bredde 90 cm.
Indsatspladernes bredde er 50 cm, disse er forsænket under bordpladen.
Fire stole med polstret sæde.
Fremstår med mindre brugsspor, enkelte ridser og pletter, nuanceforskel på indsatser.
Fire stole med polstret sæde.