258575. TABURET sengustaviansk stil, 20. århundrede, og PALL, Bröderna Andersson, anden halvdel af det 20. århundrede.
Taburet, gallonbeklædt, højde 40, længde 62, bredde 38 cm.
Taburet, højde 52, længde 56, bredde 33 cm.
Proviniens; ejendom efter kunstneren Wanja "Nones" Håkansson, Götene.
Slitage, skammel med revne i søm, mærker i gallon, senere nederste hylde, stødmærker. Taburet med slid, pletter på polstring.