ANDY WARHOL. "Sam", akvarel offset litografi.

2585143. ANDY WARHOL. "Sam", akvarel offset litografi.

Rammen måler 43,5 x 33,5 cm, bladet måler 35,6 x 25,4 cm.

Arket har navnet "Sam" til højre for katten og "Andy Warhol" i trykket nederst til venstre Litteratur: Feldman II: IV.51.

Uundersøgt uden for rammen, stempler anbragt i bunden af bladet gennem et let løft i den ene kant.

Kunstner/designer

Andy Warhol (1928–1987)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Andy Warhol (1928–1987)

Antal besøg: 2.664