TEKSTIL tidligt i det 20. århundrede, shag, uld, broderi.

258130. TEKSTIL tidligt i det 20. århundrede, shag, uld, broderi.

Firkantet dug i shag, Art Nouveau mønster på petrol blå bund, 154x150 cm, Draperi længder, uld, vævet, jordfarver, frynser i bunden, 2 stk 250x96 cm.
Korssting broderet, pude, ikke fyldt.
Stof, uldstof, brun med vipper, længde eksklusiv vipper 150 cm.

Slitage, pude med skader, tilstedeværelse af pletter.

Få foretaget en gratis vurdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besøg: 2.855