TEKSTIL tidligt i det 20. århundrede, shag, uld, broderi.
258130. TEKSTIL tidligt i det 20. århundrede, shag, uld, broderi.
Firkantet dug i shag, Art Nouveau mønster på petrol blå bund, 154x150 cm, Draperi længder, uld, vævet, jordfarver, frynser i bunden, 2 stk 250x96 cm.
Korssting broderet, pude, ikke fyldt.
Stof, uldstof, brun med vipper, længde eksklusiv vipper 150 cm.
Slitage, pude med skader, tilstedeværelse af pletter.