2579002. Continental, skrivemaskine, Tyskland.
Continental, skrivemaskine, Tyskland. Mekanisk skrivemaskine lavet af metal og plastik, sort finish, tal og specialtegn muligt, H.25cm, L.38cm, B.34cm.
Alderssvarende tegn på slid og slid, delvis slid og ridser i plast og metal, en fod mangler.