2577182. ET WALTHAM USA FORgyldt LOMMEUR.
Et forgyldt Walthams lommeur, urværk nummer 890705. Kuffertens diameter er 50 mm og leveres med kæde. Indersiden er graveret med "English Make, This case er garanteret at bære 10 år".
Generelt præsenteret i god stand, ingen skader på urskiven, men generelt let slitage, tikker ved oprulning og justerer korrekt, generelt god stand. Kæden er slidt.