256399. SKAB, gustaviansk stil, 20. århundrede.
Skab med fire låger. Overdel i spejlglas med glashylde og udtræksplade af træ. Underdel med to skuffer og en træhylde. Udstyret med en lampe.
Længde 88 cm.
Bredde 37,5 cm.
Højde 142 cm.
Brugsslitage, revne i spejlglas, skade på finer, mindre skade på plade, lampe ikke funktionstestet.
Nøgle/nøgler findes