255838. SPISGRUPPE, 8 dele, gustaviansk stil, 20. århundrede.
Spisebord med tre tillægsplader og fire stole Grå skærm på lakering Bordstørrelse, diameter 110, højde 73 cm Bredde på tillægsplader, 54, 28 og 24 cm.
Ridser og farvetab, polstring af stolene.