255736. BOGHYLDE, "Polyform" Nils Ståhl / Åke Hassbjer. Axel Ståhls möbelfabrik AB Vimmerby. 1960'erne.
3 hyldesektioner i eg med hylder, en glashylde, skabe og skuffer.
Længde 195 cm.
Bredde 35 cm.
Højde 202 cm.
Originalt katalog medfølger.
Brugsslitage.
Solbleget.
Pletter.
Der mangler 2 bagstykker.
Skufferne trækkes langsomt ud.
Savet hul i bagstykket.