BOJAN med låg, keramik, Kina, 20. århundrede.

255286. BOJAN med låg, keramik, Kina, 20. århundrede.

Buet form, billedligt malet i hovedsageligt grønt og orange. Højde med låg: 25,5 cm.

Alder og Brugsslitage. Knitrer i bunden, låg og toppen.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 959