255218. SØLVSKÅL med glasindsats, kontrolstempel Christian F Heise, Danmark, 1919.
Højde 5,5 cm.
Diameter 11,5 cm.
Stemplet Tretorn 19, CHF, DA. Borgere.
Sølvvægt 125 gram.
Samlet vægt 352 gram.
Gravering flag KAS ridser.
Glasindsats med små mundhak.