TOPAZ & DIAMANT ring.

TOPAZ & DIAMANT ring.
2549077. TOPAZ & DIAMANT ring.

En kjolering af hvidguld prydet med en trinskåret blå topas ædelsten, med diamantindfattede spaltede skuldre.

4-klo sat i midten af denne ring er en 2,00 karat smaragd/trinskåret blå topas ædelsten.

De splittede skuldre på denne ring er besat med små rundslebne diamanter på i alt 0,07 ct.

Denne ring er 9 karat hvidguld, som stemplet.

EU-ringstørrelse: 54. UK ringstørrelse: N. Totalvægt: 2,2 gram.

Som ny/god.

Få foretaget en gratis vurdering!

Som ny/god.

Antal besøg: 308