En kjolering af hvidguld prydet med en trinskåret blå topas ædelsten, med diamantindfattede spaltede skuldre.
4-klo sat i midten af denne ring er en 2,00 karat smaragd/trinskåret blå topas ædelsten.
De splittede skuldre på denne ring er besat med små rundslebne diamanter på i alt 0,07 ct.
Denne ring er 9 karat hvidguld, som stemplet.
EU-ringstørrelse: 54. UK ringstørrelse: N. Totalvægt: 2,2 gram.
Som ny/god.