Spisebord med udtræksplader, mærket: Troeds Bjärnum, Længde: 140,-, Bredde: 90, Højde: 75,5 cm. 4 stole, højde: 81 cm.
Alder og Brugsslitage. Pletter og ridser på bordplade.