SEKRETÆR i mahognifiner, gustaviansk stil, 20. århundrede.
254792. SEKRETÆR i mahognifiner, gustaviansk stil, 20. århundrede.
Kære sekretær. Lige form. Tilspidsede ben.
Skuffe i kanten. Nedklappelig skriveklap, skuffe og rum indvendigt bagved.
Højde 107 cm.
Bredde 42 cm. Længde 86 cm.
Bredde med udfoldet skriveklap 77 cm.
Brugsslitage.
Knækmærke ved låsen.
Rapport.
Finer skader.
Højde 107 cm.
Bredde 42 cm. Længde 86 cm.
Brugsslitage.
Knækmærke ved låsen.
Rapport.
Finer skader.