SÆTSBORD i 3 dele, gustaviansk stil, 20. århundrede.
254439. SÆTSBORD i 3 dele, gustaviansk stil, 20. århundrede.
Fineret træ med større borde med indlagte fliser signeret BAD. Róen Højde, 60, 58, 56 cm Bredde, 51, 44, 37 cm Mindste bord med 4-delt fod Største bord, længde med drejeskiver, 86 cm.
Brugsslitage, ridser, pletter 1 drejeskive med tud.