MALIN APPELGREN. Kongelampe, messing, moderne.

2541065. MALIN APPELGREN. Kongelampe, messing, moderne.

1 stk "Kungalampette", hamret messing, stemplet Malin, Sverige, Torssell.

Malin Appelgren er barnebarn af Karl-Erik Torssell, som oprindeligt designede Kongelampen.
Diameter 21 cm.

Mindre Overfladeslitage, stearinlysrester.

Få foretaget en gratis vurdering!

Diameter 21 cm.

Antal besøg: 1.117