2540590. BJÖRN WIINBLAD. Vase/karaffel og kander, 2 stk, fajance inkl. Nymölle, Danmark.
I form af figurer, glaseret i forskellige farver. Underskrevet. Højde ca 14, 17 og 26 cm.
To stk med reparationer, hvoraf den ene også har skår. Der mangler låg .
Björn Wiinblad (1918–2006)