COLT PEACEMAKER 1873, kaliber 45, replika.

2540041. COLT PEACEMAKER 1873, kaliber 45, replika.

En replika af Samuel Colts Single Action-revolver fra 1873 i kaliber 45, populært kaldet Peacemaker.
Længden er ca 27 cm, vægten svarer til originalen.
Hanen kan spændes, tromlen roterer, afviseren til emnerne virker.
Stempel af træ.
Stemplet med BKA 98.

Brugt Brugsslitage, enkelte ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Stempel af træ.
Stemplet med BKA 98.

Antal besøg: 969