Kuffert, Vacationer, USA. Begyndelsen af det 20. århundrede.

253787. Kuffert, Vacationer, USA. Begyndelsen af det 20. århundrede.

Stel i træ, lakeret metal, beslag i messing. Håndtag i brunt læder på hver side. Mangler nogle beslag. Længde 92, bredde 51, højde 54 cm.

Mølle/aldersslitage, mærker, skader, malet tekst.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 2.693