Sæt , 4 dele, krus og fad inkl. Raus, Helsingborg.

253724. Sæt , 4 dele, krus og fad inkl. Raus, Helsingborg.

Krus i form af "Apotekvas", højde, 44 cm, utydeligt stemplet Potte, højde 29 cm, stemplet Raus Tallerken med glasur i gul/grøn og teksten Skåne 1914, stemplet FE Stenbäck, Trelleborg Krus, højde 14 cm, utydeligt stemplet.

Tilstand Glaze revner, ridser Tønde med afslag.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 890