BLOCK LOCK REVOLVER, britisk, midten af 1800-tallet.

2536528. BLOCK LOCK REVOLVER, britisk, midten af 1800-tallet.

Tromle og løb med kontrolstempler, indgraveret ramme, seksskudstromle, overliggende han, netskåret numse, længde ca 30 cm.

Herkomst: Våbensamler Jan Ståhl, Malmø.

Mindre slitage.

Tema

Antique Weapons and Militaria

Få foretaget en gratis vurdering!

Mindre slitage.

Tema

Antique Weapons and Militaria

Antal besøg: 465