2536511. SINDY DUKKE, SKØTEPIGE, 1963.
med en cirkulær skøjteskørt i rød filt, et par røde bomuldstights, en hvid vante, en striktrøje i bomuld med et rødt, hvidt og sort stribet design og tilhørende tørklæde og hue.
i god brugt stand, med typiske brugsspor, enkelte løse tråde, med sølvmaling slidt fra skøjter, med hat mangler pompon fra hue, med vanter mangler.