PSALMODICUM, 19. ÅRHUNDREDE.

PSALMODICUM, 19. ÅRHUNDREDE.
2533486. PSALMODICUM, 19. ÅRHUNDREDE.

Kaldes også salmonik, musikpind mm.
Længde 96 cm.
Har kun én melodistreng. Gribebrættet er trinformet (tonestige).
Snoren spændes med en trædyvelnøgle.

Snor medfølger ikke.
Mærker, ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Længde 96 cm.

Snor medfølger ikke.
Mærker, ridser.

Antal besøg: 605