251867. SOFAGRUPPE, 4 dele, Karl Johan stil, første halvdel af det 20. århundrede.
Sofa længde 197, bredde 72, sæde højde 45, ryg højde 110 cm Lænestole sæde højde 48, ryg højde 90 cm Bord længde 100, bredde 70, højde 77 cm.
Mindre slitage, blå mærker, ridser og senere påklædning.