2517688. ET LONGCASE UR.
2517688. ET LONGCASE UR.
Et ur i egetræ med vægte, men uden pendul eller nøgler. Har et malet ansigt med nogle messingbeslag og udskårne træk overalt. Glaseret flade (hvor døren er en mulig erstatning). Højde 214cm x Bredde 47cm x Dybde 24cm.
Generel slitage på kabinet og kaleche, dør en mulig udskiftning, ingen nøgler eller pendul. Skader på bunden af sagen og står ikke oprejst.