251721. BROCHE i 14 karat gult guld, dekoration af blomsterbuket, besat med ametyster, jade og 4 diamanter.
Stængler i gult guld. 4 blomster i skåret ametyst. 3 ahorn i hakket jade.
Længde 5 cm.
Bredde 4 cm.
Vægt 15 gram Diamanter i alt 0,08 karat.
Et kronblad med afvisning Ikke stemplet.