RAY EVANS (BRITISH, 1920-2008). WIMBORNE MINSTER.

2512086. RAY EVANS (BRITISH, 1920-2008). WIMBORNE MINSTER.

signeret nederst til venstre, med titlen indskrevet på et beslag, der er vedhæftet verso, akvarel, 31 cm x 38,5 cm, monteret og indrammet, 52 cm x 59,5 cm samlet *** Indskrevet etiket verso fra 1st Floor Gallery, Romsey, Hampshire.

fremstår i almindelig god stand, stel med enkelte stød, mærker og ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Rushbrooks Auctioneers
Antal besøg: 274