2511031. Ukendt kunstner, maleri, Evangelist Luke.
Ukendt kunstner, maleri, Evangelist Luke, olie på lærred. Afbildning af Evangelisten Lukas dybt læst, ulæselig signeret øverst til venstre, 50x39cm (68x57cm).
Farveafslidning på venstre side af lærredet.
Ikke kontrolleret uden for rammen.